Protest "Žedni smo odgovora" večeras u 18 časova ispred Gradske uprave u Čačku
ČAČAK - Neformalne grupe građana "Čačanski front" i "Građani Čačka u blokadi" pozvali su sugrađane da se večeras, 4. juna, u 18 časova okupe na protestu ispred zgrade Gradske uprave.
Protest se organizuje pod sloganom "Žedni smo odgovora", a direktan povod za javno nezadovoljstvo su, kako se navodi, "katastrofalni problemi sa vodosnabdevanjem grada".
"Ne recite da vas politika ne interesuje, ne recite da su svi isti, ovo nije kvar - ovo je nemar", navodi se u pozivu organizatora koji je objavljen na društvenim mrežama.
Hronologija krize: Od pucanja cevi do vanredne situacije
Problemi sa vodom u Čačku traju od ponedeljka, 25. maja, kada je u ranim jutarnjim časovima došlo do pucanja glavne magistralne cevi na sistemu "Rzav" na lokaciji u Arilju. Zbog ozbiljnosti havarije, snabdevanje Čačka sa ovog sistema je odmah potpuno obustavljeno. JKP "Vodovod" je uveo privremena isključenja i pad pritiska u mreži za domaćinstva i privredu. Ubrzo je proglašena vanredna situacija, a na oko 20 lokacija u gradu raspoređene su cisterne sa tehničkom i pijaćom vodom.
Usled nedostatka vode, u čačanskoj bolnici je tada privremeno prekinut hladni (elektivni) operativni program, koji je normalizovan od 2. juna.
U pomoć ugroženom gradu pristigli su Vojska Srbije, okolni gradovi i opštine, kragujevački Ujedinjeni zborovi i studenti, kao i nekoliko privatnih kompanija koje su donirale flaširanu vodu.
Organizatori pozivaju sve Čačane da masovnim dolaskom pokažu solidarnost i zatraže odgovornost nadležnih za krizu koja već danima potresa grad.
Izvor: Epicentar press










.gif)









Budite prvi koji će komentarisati ovu vest!