Stevanić odgovorio opoziciji: "Čekate muku i nesreću naroda da se ogrebete za ličnu korist, radnici su se borili kao lavovi!"
ČAČAK, 2. jun 2026. - Nakon što su opozicioni odbornici i samostalni odbornik Pavle Jelesijević uputili zahteve za ostavke gradskih čelnika i rukovodstva JP "Rzav" zbog krize sa vodosnabdevanjem, hitnim saopštenjem oglasio se Miloš Stevanić, poverenik Gradskog odbora Srpske napredne stranke (SNS) Čačak.
Stevanić je oštro osudio ponašanje opozicije, optuživši ih "za političko lešinarenje i nedostatak kredibiliteta".
U nastavku prenosimo saopštenje Miloša Stevanića u celosti.
"Kao hijene napadaju direktora koji je tu tek pet meseci"
"Ujedinjeno-razjedinjena čačanska opozicija je političku scenu poslednjih godina, u nedostatku ideja i lidera, pretvorila u čekanje da se dogodi neka muka i nesreća, ne bi li se ogrebali za neku ličnu korist. Šta reći o ljudima kojima je prva pomisao kada pukne cev i narod ostane bez vode, kako da kao hijene podlo napadnu direktora Rzava koji je na toj poziciji svega pet meseci ili da zatraže smenu onih koji im smetaju, pa makar bili i nenadležni za dati problem. Ili još gore, da vode kampanju protiv epohalno važnog projekta Svračkovo koji je spas za pola Srbije.
Videli smo i da su mnogi lešinari bili razočarani jer, kako kažu, Čačak nije goreo i jer su ljudi, iako s pravom ljuti, ipak normalni i razumni", navodi Stevanić.
Radnici na terenu se borili kao lavovi, vodosnabdevanje će biti trajno rešeno
Poverenik čačanskih naprednjaka ističe da niko nije mogao da predvidi ovakvu havariju, ali da je reakcija nadležnih službi bila maksimalna.
"Niti je neko mogao da zna da će cev pući, niti je moguće zameniti sve cevi i nadoknaditi sve što je decenijama zanemarivano. Ali su se nadležni i radnici na terenu borili kao lavovi, dan i noć, da problem što brže reše. Ljudi su to videli, bili strpljivi i pokazali razumevanje, i hvala im na tome."
Stevanić povlači paralelu sa dosadašnjim infrastrukturnim uspesima u gradu i najavljuje trajno rešenje problema kroz završetak kapitalnih projekata.
"Kako smo u Čačak doveli fabrike i auto-puteve, mnogo stvari koje niko pre nije mogao ili hteo... tako ćemo završiti projekat Svračkovo sa novim cevovodom i za vjek vjekova rešiti problem vodosnabdevanja."
Poruka liderima opozicije
Na kraju svog obraćanja, Stevanić se direktno osvrnuo na prepoznatljiva lica čačanske opozicione scene, tvrdeći da su izgubili svako poverenje naroda.
"Pavlu, Stojanu, Ćalovu, i ostalima iz njhovih redova, Čačani su još jednom poručili da nemaju kredibilitet, da su pročitani i da sa njima više niko ni na ulicu ne želi da izađe. Kako su radili, tako im se i vratilo", zaključuje u svom saopštenju Miloš Stevanić, poverenik Gradskog odbora SNS Čačak.
POVEZANE VESTI:
Čačanska opozicija jedinstvena - traže se hitne ostavke čelnika grada i direktora "Rzava"!
Pavle Jelesijević pokrenuo peticiju - traže se ostavke, istraga i vanredni lokalni izbori!
Izvor: Epicentar press










.gif)









Jel to Stevaniću udba ili neka grupa koja špijunira po čačku govore koje reči da upotrebi, u poslednje vreme. Vidi se da je pod instrukcijama, nema veze neka ih sluša i neka radi tako po nalogu nekih...