Komunalac ima dopunsku delatnost – švercovanje ljudi preko granice
"Uhićena trojica državljana Srbije zbog krijumčarenja stranaca" naziv je teksta na portalu hrvatske radio televizije (HRT) pre dva dana. U tekstu se navodi: "Zbog sumnje u krijumčarenje stranih državljana osječko-baranjska policija je na dvije lokacije uhitila trojicu državljana Republike Srbije te ih kazneno prijavila, izvijestila je osječka policija."
Zašto bi ova vest bila interesantna u Čačku.
Možda zbog toga što je jedan od tih uhapšenih A.A. naš sugrađanin, inače stalno zaposlen u JKP "Komunalac", od ranije poznat organima gonjenja, inače sa podebelim dosijeom u Kadrovskoj službi javnog preduzeća u kome je zaposlen.
A tamo ga je zaposlila SNS po već uhodanom principu stranačkog zapošljavanja koje SNS u Čačku praktikuje.
Ovaj naprednjački kadar zaposlen je u stalni radni odnos u „Komunalcu“, ali je brzo, zbog brojnih propusta u radu, zaradio disciplinsku kaznu koja se izriče kao poslednja mera pred otkaz Ugovora o radu.
Međutim usledila je po odluci gradonačelnika Miluna Todorovića promena na mestu direktora JKP "Komunalac" pa je umesto Petra Domanovića za vd direktora postavljen Branko Pejica. Novi direktor odmah je unapredio svog stranačkog druga A.A. imenujući ga za upravnika RJ Javna higijena, što je verovatno bila nagrada za sav njegov prethodni rad, izgleda manje u preduzeću a više u stranci.
Foto: JKP Komunalac Čačak, logo
Čime se proslavio A.A. na upravničkom mestu?
Svima nam je u sećanju lažnih faktura koje je JKP "Komunalac" dostavljalo Gradu Čačku za navodno čišćenje i odvoženje snega sa Gradskog trga. Fakture su overene svim potrebnim potpisima i pečatima i novac je isplaćen iz budžeta grada, samo ovaj posao koji je navodno obavila RJ Javna higijena, nikada nije bio obavljen jer – snega u navedenom vremenskom periodu, kada je navodno čišćen i odvožen sa Gradskog trga, nije ni bilo.
To je bio samo jedan od nezakonitih i kriminalnih metoda kojima se lokalna vlast služila da katastrofalno loše rukovođenje gradskim javnim preduzećima i ogromne gubitke u poslovanju koje su pravili stranački postavljeni direktori, pokriva lažnim fakturama za izmišljene radove koji su isplaćivani iz budžeta grada. Nije tajna da su redovna budžetska sredstva planirana za javna preduzeća, uključujući i dodatne subvencije po rebalansima budžeta bili nedovoljni da pokriju sve gubitke koje su nesposobni direktori pravili.
Vrlom upravniku RJ Javna higijena ni to nije bilo dovoljno, pa je malo zahvatio i u kasu Sindikata, što je zataškano tako što je priznao delo i nagodbu sa Tužilaštvom da se adekvatnom uplatom u humanitarne svrhe izbegne kazna propisana zakonom.
Da naprednjački marifetluci u JKP "Komunalac" budu još veći, u vreme kada je hrvatska pogranična policija hapsila A.A. on se uredno po karnetu vodio kao prisutan na poslu u "Komunalcu".
To svojstvo zaposlenih u ovom javnom preduzeću da fizički budu prisutni na dva, prilično udaljena mesta, u istom trenutku, već se i ranije dogodilo. Ne tako davno jedan radnik, upravo iz RJ Javna higijena, teško je nastradao u saobraćajnom udesu u Crnoj Gori, a gle čuda u vreme kada je bio na putu i kada se dogodila nesreća u Crnoj Gori, on je u radnom karnetu vođen kao prisutan na poslu u "Komunalcu".
Pogađate i da mu je neposredni rukovodilac koji svojim potpisom overava da je taj radnik, u isto vreme kad je zgažen na putu bio na svom radnom mestu u Čačku, upravo A.A. rukovodilac te Radne jedinice.
Ako ovi primeri nisu verodostojni dokazi zakona fizike da živimo u višedimenzionalnom i paralelnom svetu vremena i prostora, u kome živa bića i stvari istovremeno mogu biti i tamo i ovamo, onda se možda može postaviti pitanje da li na primeru hapšenja A.A. u Hrvatskoj možemo imati osnov sumnje da su njegovi pretpostavljeni u "Komunalcu", takođe deo organizovane kriminalne grupe koja se bavila prekograničnim švercovanjem ljudi.
Ta potvrda u karnetu da se A.A. nalazi na poslu u vreme kada čini neko krivično delo stotinama kilometara dalje od Čačka, valjda je trebala da služi kao alibi i neoboriv dokaz nevinosti, a ne samo kao pomoć stranačkom drugu da primi neokrnjenu platu dok negde tamo zarađuje dopunu kućnog budžeta.
Da li osnov sumnje ima i nadležni čačanski tužilac na osnovu svega ovoga i zašto nema.
Nema, zato što ni policija, ni Tužilaštvo, ni finansijski i privredni inspektori, ni DRI, nisu u trošenju budžetskih para za čišćenje nepostojećeg snega videli nikakav prekršaj ili ne daj Bože neko krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti.
Foto: Ozon press, ilustracija
A snega na Gradskom trgu po datumima koji su navedeni za njegovo čišćenje nije bilo, jer je dnevna temperatura, sasvim neočekivano za to doba godine, bila preko 15 stepeni.
Osim toga baš u to isto vreme i tih istih dana, radnici jednog drugog gradskog javnog preduzeća navodno su kosili travu u Gradskom parku, pa je i to preduzeće poslalo fakturu koja je pšlaćena iz budžeta grada.
Čudni su ti zakoni fizike u Čačku. U isto vreme Gradski trg zavejan, a dvesta metara dalje se, u sred januara, kosi trava.
Izvor: Ozon press
Budite prvi koji će komentarisati ovu vest!