VMA objavila cenovnik zdravstvenih usluga za civile
Vojnomedicinska akademija je od ponedeljka, 3. aprila ponovo počela sa dopunskim radom koji omogućuje civilima i stranim državljanima da bez uputa obave potrebne preglede i intervencije.
Na sajtu te zdravstvene ustanove objavljen je cenovnik zdravstvenih usluga.
Za najjeftiniji specijalistički pregled građani treba da izdvoje 6.000 dinara, pregled doktora nauka ili primarijusa košta 7.000 dinara, a najskuplji je pregled profesora – čak 8.000 dinara, što košta više nego u pojedinim privatnim ordinacijama.
Konzilijarni pregled tri lekara košta 13.000 dinara, a sa povećanjem broja doktora u tom timu i pregledi su skuplji i idu do 21.000 dinara.
Bolnički dan staje od 5.000 dinara pa naviše, u zavisnosti od vrste nege i odeljenja na kom je pacijent smešten.
Kada je reč o dijagnostičkim pregledima, rektoskopija košta 7.110 dinara, a ako je uz nju rađena i biopsija pacijenta će te usluge koštati 11.320 dinara. Kolonoskopija je 15.530 dinara, a sa biopsijom 22.560.
Rendgen treba platiti 4.000 dinara, skener je, u zavisnosti od organa koji se snima, od 11.400 pa naviše, a ultrazvuk 5.000, koliko je u proseku i dopler. Magnetna rezonanca košta od 13.000 dinara, a cene idu i do tridesetak hiljada.
Dopunski rad odvijaće se ponedeljkom, utorkom, sredom i četvrtkom od 15 i 30 do 19 časova, a građani mogu zakazati preglede na brojeve telefona: 011/3608-498, 011/3609-399, 011/2662-717.
Kompletan cenovnik pružanja zdravstvenih usluga na VMA možete pogledati OVDE.
Izvor: Danas, Epicentar press
Vojnomedicinska akademija od 2010. godine po Planu dežurnih ustanova Grada Beograda dežurna je sredom za sve građane kojima je potrebna urgentna medicinska pomoć kada u proseku bude pregledano oko 500 pacijenata uz više desetina prijema na bolničko lečenje. Tokom pandemije koronavirusa VMA, kao bolnica van kovid sistema, svakodnevno je preuzimala urgentne pacijente svih zdravstvenih ustanova koje su ulazile u kovid režim rada bez obzira na vrstu njihovog zdravstvenog osiguranja.
Ova vojnozdravstvena ustanova namenjena je prvenstveno lečenju vojnih osiguranika, ali traženost internističkih i hirurških specijalista nosi tradiciju poverenja u vojne doktore i vojnu medicinu. Zbog toga na pregled uz uput nadležnog lekara ili nadležne zdravstvene civilne ustanove od 2008. godine u VMA dolaze i osiguranici Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.
Za ove pacijente, VMA i njen poliklinički deo rade u prepodnevnim časovima. Svaki građanin naše republike, kao i republika sa kojima je VMA potpisala ugovor o zdravstvenom osiguranju, imao je, a ima i dalje, pravo da sa uputom nadležne zdravstvene ustanove potraži pomoć lekara VMA i zakaže pregled u prepodnevnim časovima.
Budite prvi koji će komentarisati ovu vest!