Demokratska stranka Srbije: Nećemo da učestvujemo u političkom blatu
Optužbe pojedinih opozicionih tzv. lidera i liderčića na račun Demokratske stranke Srbije, kojima se javnost obmanjuje o načinu glasanja našeg predstavnika u Gradskoj izbornoj komisiji, neistinite su, besmislene, politikantske i iznete u nameri da se nanese politička šteta DSS”, kaže se u saopštenju Demokratske stranke Srbije i dodaje da je poslednji trenutak da stranke nedorasle izazovima pred kojima se naše društvo i država nalaze i njihovi nezreli, kratkovidi, neodgovorni lideri prestanu sa trovanjem javnosti i zamajavanja građana skrivanjem istine lažnim optužbama i podmetanjima na račun drugih.
U saopštenju DSS se navodi i da ta stranka u tom političkom blatu neće učestvovati, već će se rukovoditi načelima i željom da se Srbiji uredi kao pravna i demokratska država. Ukazuju i na činjenicu preko kojih međusobno posvađane, lažno demokratske stranke olako prelaze u svojim jeftinim optužbama, zaluđujući građane Beograda i Srbije,a to je da opozicija nema većinu za formiranje vlasti u Beogradu.
"Odnos odbornika vlasti i opozicije 55-55, a eventualni prelazak cenzusa liste 'Ajmo ljudi' posle ponovljenih izbora, pa i na 200 mesta, ne bi suštinski ništa promenio, jer su pojedini odbornici opozicije već javno izneli stav da neće podržati formiranje vlasti koju bi činile sve do sada opozicione stranke. Da je to tako svestan je i Dragan Đilas, zbog čega i insistira na novim gradskim izborima u celini, a sve beskrupulozne neistine o odlučivanju na sednicama GIK-a čini čini besmislenim", navode iz DSS i dodaju da su tri moguća izlaza iz sadašnje situacije su – tesna većina vlasti, velika koalicija ili novi izbori.
U DSS objašnjavaju da gradska izborna komisija broji 25 članova, ali član liste "Suverenisti" ( Dosta je bilo, Zdrava Srbija) ne učestvuje u radu komisije, pa u radu učestvuje 24 članova. Koalicija NADA ima jednog člana komisije i od načina glasanja našeg člana nikada nije zavisila odluka GIK-a.
"Predstavnik DSS u GIK-u donosi odluke i glasa isključivo na osnovu zakona. Za pojedine prigovore opozicije je glasao za, dok je u nekim bio uzdržan ili glasao protiv – onako kako zakon i savest nalažu. GIK nije i ne sme biti poprište političke borbe u kom nezadovoljne stranke vlasti i opozicije pokušavaju da ostvare ono što nisu uspeli na izborima", zaključuje se u saopštenju DSS.
Izvor: Epicentar press
Budite prvi koji će komentarisati ovu vest!